Tady začneme otázkou, která je nejčastější. Proč je Deep Plane Facelift dražší než jiné facelifty? Níže se tomu věnujeme podrobněji, ale ve zkratce, tato technika vyžaduje specializované odborné znalosti a především zkušenosti. To vyžaduje, jak se to říká? Krev, pot a slzy? Ale vážně, značné úsilí, snahu a neuvěřitelné množství času. Jen 5% z celkového počtu plastických chirurgů nabízí Deep Plane Facelift. To už něco znamená, co myslíte.

Cena Deep Plane Faceliftu

Nikdy se u zákroků estetické chirurgie nerozhodujte na základě ceny. Nikdy. Co se týče estetických zákroků, víme že jedna ze stěžejních informací je cena. Rozhodovat se pouze na základě ceny však nedoporučujeme. Proč?

Ceník

Důležitější je porovnání veškerých dostupných informací o klinice. To už jsme si řekli na stránce zákrok. Součástí marketingu klinik jsou často celebrity, žádná z nich vám ale v reklamě neřekne vlastní názor. Vás mají zajímat autentické a reálné recenze od skutečných zákazníků.

Především také nezapomínejte na to, že obličej je ta část těla, kterou neschováte a operace je složitější než například u, dnes již běžné augmentace (zvětšení) prsou.

Jestliže hledáte vhodnou kliniku pro zákrok Deep Plane Facelift, určitě jste si všimli, že ceny se (někdy více a někdy méně) liší. Proč tomu tak je? Různé ceny téhož zákroku určuje mnoho faktorů. Přestože to nekvitujeme, chápeme že cena je důležitou součástí při rozhodování. Pojďme si tedy říct, co je za cenou výkonu a jak k tomu přistupovat.

  • Zkušenosti operatéra

Jeden z nejdůležitějších faktorů je zkušenost plastického chirurga na dané klinice. To znamená, že pokud na klinice pracují uznávaní odborníci na poli estetických zákroků, cena se rázem zvyšuje. Zkušenosti totiž nenasbíráte jinak, než praxí. Můžete mít vědomosti, skvělé zázemí, ale pokud nemáte zkušenosti, musíte na nich pracovat. V ceně se tedy promítá délka praxe chirurga a jeho zkušenosti. Většinou je to o jméně chirurga, než o klinice samotné. Jakmile má totiž plastický chirurg dobré jméno, získává dobré jméno i klinika, na které působí. Pokud má klinika skvělí marketing, ale výsledky už tak dobré nejsou, dostane se to na veřejnost.

  • Reklama

Faktorem který určuje výslednou cenu zákroku může být i množství a způsob reklamy. Marketing totiž ve finále platí klienti, někde se na něj totiž musí vydělat. Nejdražší reklama je v TV a pak placení celebrit. Jestliže kliniku zastupuje nějaká známá tvář, je dost pravděpodobné že si nechala zaplatit. Jestliže se rozhodujete pouze na základě reklamy, nepovažujeme to za správné rozhodnutí.

  • Lokalita.

Je to tak, cenu zákroku určuje i lokalita, ve které se klinika nachází. Ve větších městech jsou zkrátka vyšší pořizovací náklady. Za cenu jedné kliniky v centru Prahy, můžete mít skoro dvě někde na Vysočině (ale tam zase bude nouze o klienty).

Chystáte se na Deep Plane Facelift v Praze? Pravděpodobně tady zaplatíte o něco více, než kdybyste se chystali na zákrok do Ostravy.

Co se výběru vhodné lokality týká, nemusíte nutně zůstávat v České republice. Kliniky najdete pochopitelně i v sousedních zemích, ale z 85% procent budou dražší než u nás.

Nicméně například občanům Německa, Anglie, Nizozemí, Francie, atp., se vyplatí zajet si na na estetický zákrok k nám (i když připočítá náklady na cestu a ubytování po dobu rekonvalescence, pořád to bude levnější).

Vybrali jste si kliniku? Cena nemusí být konečná.

Dalším zádrhelem, na který při výběru kliniky podle ceny můžete narazit je ten, že cena uvedena na webových stránkách většinou nemusí být konečná.

Každá plastická operace a jakýkoliv estetický zákrok totiž s sebou nese i důležitá opatření před a po, což jste se při pozorném čtení o Deep Plane Faceliftu také dozvěděli.

To znamená, že do ceny za zákrok nemusí být uvedeny například následující položky, jakými jsou:

  • Předoperační vyšetření – pohybují se v řádech od stokorun po nižší tisíce korun. V případě že jste kuřák nad 50 let, nejspíš si připlatíte za rentgen plic.
  • Způsob anestezie – celková anestezie je dražší než analgosedace. Takže záleží i na tom, jaké znecitlivění je v kalkulaci (pokud tam vůbec je).
  • Pobyt na klinice – v některých případech je nutná jednodenní hospitalizace, kterou vám může každá klinika účtovat zvlášť.
  • Pooperační kontroly – informujte se, kolik pooperačních kontrol je potřeba a zda jsou všechny zahrnuty v ceně.
  • Materiál – kompresní obvazy, dezinfekce, masti… – pomůcky nutné k rychlé a pokud možno komfortní rekonvalescenci si pravděpodobně budete hradit sami.

Abyste předešli nedorozumění, vždy se předem informujte, jaké položky budete muset dodatečně uhradit popřípadě co vše si budete muset doplácet.